Ieva Kundziņa - laimes hormonu iedvesmota

Intervijas

Iesaisties, novērtē šo rakstu!

Cik daudz pedagoģijas zinātņu doktorus ar pozitīvisma pilnu skatienu, fizioterapeita un fitnesa trenera sertifikātu un personīgo fitnesa studiju Tu pazīsti? Mēs zinām tikai vienu - Ievu Kundziņu. Tik tikko aizstāvējusi savu promocijas darbu FIZISKĀ REKREĀCIJA 45 LĪDZ 55 GADUS VECU CILVĒKU LABSAJŪTAS UZLABOŠANAI” kļūstot par pirmo Latvijas vēsturē, kas aizstāvējusi disertāciju rekreācijā un veikusi pirmo zinātnisko pētījumu par beta-endorfīnu(laimes hormonu).

 

Par to, kas pašu Ievu Kundziņu dara laimīgu lasi intervijā.

 

Sevis izvēlētajā profesijā man bieži vien ir jāiedvesmo, "jāpaceļ" un jāmotivē cilvēki sākt dzīvot veselīgi, uzsverot veselīga dzīvesveida nozīmi labsajūtas veicināšanā. Lai es varētu iedvesmot citus, man pašai ir jājūtas labi un jābūt veselīgai. 

 

- Kā, kad un kāpēc Tu pievērsies veselīgam dzīvesveidam, uzturam, sportam?  

Jau no bērnības esmu radināta fiziskajām aktivitātēm. Pēc skolas man bija treniņi un dejošana.

 

Atceros, ka tētis vasarās laukos rīkoja dažādus krosiņus,

stafetes un citas sacensības un uzvarētājam tika, piemēram, saldējums.

 

Teikšu tā - esmu pieradusi kustēties un būt aktīva. Ja "nedabūju" savu devu fizisko aktivitāšu, jūtos slikti - gan fiziski, gan garīgi.

 

- Kādas aktivitātes Tu izvēlies fiziskās formas uzlabošanai?

 

Tā kā esmu fizioterapeite, tad mans darbs ir saistīts ar fizisko aktivitāti. Savā sporta klubā //, vadot grupu nodarbības, vingroju līdzi, jo tā jūtu labāku kontaktu ar grupu, gūstu iedvesmu un darboties prieku.  Arī rekreatīvām aktivitātēm, kas ir kustēšanās ārpus telpām - svaigā gaisā, atvēlu laiku brīvdienās - tās ir pastaigas gar jūru, pa mežu, riteņbraukšana, skriešana, slēpošana.

 

- Kādam, tavuprāt, jābūt izcilam trenerim un treniņam?

 

Treniņam noteikti ir jābūt  kvalificēta speciālista vadībā, kas ir elastīgs, spējot piemērot fiziskās aktivitātes veidu, intensitāti, dozējumu, u.c., vadoties no dažādiem apstākļiem. Noteikti trenerim jābūt arī veselīgam, stipram (gan fiziski, gan garīgi) un tādam, kas spēj iedvesmot, izglītot un likt noticēt.

 

- Kāds ir Tavs mīļākais,vienkāršais vingrojums?

 

Ha! Vienkāršs jautājums ar grūtu atbildi... es nezinu! Savā specialitātē darbojos vairāk kā desmit gadus un, tā kā arī pasniedzu anatomiju, tad pārzinu katra muskuļa funkcijas. Tā kā ķermenī ir ap 600 muskuļu (ja skaita atsevišķi  muskuļa galvas), tad, tas jau vien liek aizdomāties, cik plašs var būt vingrinājumu klāsts. Ir man pāris "zelta" vingrinājumi, kurus pielietoju jau gadiem, bet cenšos neierūsēt savā darbībā, tāpēc nemitīgi izdomāju un pielietoju ko jaunu.

 

- Tavas brokastis parasti sastāv no...?

 

Biezpiena! es pēdējā laikā to tik daudz ēdu. Arī  man vienmēr ir garšojuši. Pēc sulas spiedes iegādāšanās - tā ir arī burkānu sula ar ingveru. citreiz pielieku klāt arī nedaudz čilli.

Nu, jā, un man ļoti garšo zefīrs šokolādē... Es to ielieku saldētavā, tad tas paliek staipīgāks. Tas ir viens no maniem rīta priekiem!

 

Veselīga dzīvesveida priekšnoteikums

=

Balanss starp darbu un atpūtu. Pareizas, regulāras fiziskās aktivitātes, veselīgs uzturs, kvalitatīvs miegs. Daba-miers un spēja priecāties par ikdienas mazajiem, lielajiem mirkļiem.

 

Ko Tu saproti ar vārdu fitness?

Es teiktu - aktīvs dzīvesveids - ar regulāru fizisku aktivitāti un veselīgu uzturu.

 

Tavs skaistuma noslēpums:

Noteikti paralēli manam aktīvajam dzīvesveidam, tas ir miegs, svaigs gaiss un augļi, dārzeņi. 

 

 

​-Vai kādreiz pieļauj savā dienā kādu neveselīgu krāpšanos?( coca colu, popkornu, etc,)

Protams! Arī tā, savā ziņā, ir dzīves baudīšana. Nevajag sev liegt, ja ļoti gribas. Tikai visam ir jābūt normas robežās! 

 

​-Kas Tev sagādā lielāko prieku?

Mani mīļie, tuvie cilvēki - viņu labsajūta un kopā būšana ar viņiem. Daba. Mīlestība. Pozitīvā atgriezeniskā saite, ko saņemu no saviem pacientiem, klientiem, studentiem.

 

-Vai izdodas savienot mācīto teoriju ar praksi arī savā dzīvesveidā?

Nevienu brīdi neesmu šaubījusies par savas specialitātes izvēli. Man ļoti, ļoti patīk tas, ko es daru un tas mani pilnveido, papildina, māca un palīdz dzīvot.

 

- Tavs padoms tiem, kas vēlas pievērsties veselīgam dzīvesveidam:

Mēs esam radīti, lai kustētos!

Neturi sevi "kastē".

Esi brīvs un kustīgs - elpo!

Un atceries, ka uzsākt sportot nekad nav par vēlu! 

Novērtē, ļauj mums pilnveidoties

0 Komentāri

Izsaki savu viedokli!

Lūdzu autorizējies, lai pievienotu komentāru!


Autorizēties
Pēdējie tweeti
  • @FitnesaMentors: Kamēr putniņi sāk čivināt par pavasari, mēs - par aktīvu pavasari. Tagad un turpmāk par to, lai #TrenējiesGudri http://t.co/s39m1IkcUv
    04 Feb
Kontakti
  • Adrese: Rīga, Valguma iela 21
  • Tālrunis: 26336345
  • E-pasts: sadarbiba@fitnesamentors.lv
  • Darba laiks: 9:00 - 19:00
Sadarbība

Uzņēmumiem

Pašvaldībām  

Speciālistiem  

Treneriem

Profesionāļiem

Entuziastiem   

Vēlos sazināties

Piesakies jaunumiem (rakstīsim reti un saturīgi)

Par
FitnesaMentors.lv ir interaktīvs portāls ar mērķi uzlabot fitnesa industrijas pakalpojumu kvalitāti.
©2015-2016 Visas tiesības pieder fitnesamentors.lv Seko mums