"Sports un Atpūta" - motivācijas virzītājspēks / Izstādes apskats

Pasākumi

Iesaisties, novērtē šo rakstu!

 

Esam apkopojuši emocijas pēc brīvdienās noritējušās vērienīgās aktīvās atpūtas izstādes „Atpūta un Sports”. Sauksim to par vērienīgu ne tikai tāpēc, ka tā kopsummā bija četru izstāžu apvienojums, pulcējot ne tikai mūs un citus fitnesa entuziastus Atpūtas un sporta daļā, ar pavisam īstām ēsmām pievilinot dabas mīlniekus izstādei „Medības un makšķerēšana”, šokējot ar vērienību „Baltic Boat show” apmeklētājus un kārdinot ar motosezonas atklāšanu motociklu un aksesuāru izstādē „Motocikls 2015”, bet vērienīga vēl kāda iemesla dēļ – jo lika mums visiem ne tikai padomāt par kustību pavasarī, bet arī patiešām iekustināja.

 

Saņēmām pierādījumu, ka Latvieši ne tikai parāda sevi kā uzņēmējus, kas veicina veselīgu dzīvesveidu, bet arī sabiedrībai ir liela interese par fiziskām aktivitātēm, vēl nozīmīgāk - Latvijas vārds atkal izskan ar lepnuma garšu, veiksmīgi aizvadot pirmās starptautiskās funkcionālā fitnesa sacensības Baltijā – Battle of Riga.

 

Mūsu komandas favorīti izstādē „Atpūta un Sports”

 

Velosipēdu sezonas spozmē

 

Attīstoties velosportam un riteņbraukšanai kā lieliskai alternatīvai spītējot sabiedriskā transporta cenu kāpumam vai iespējams Ievas Kundziņas Laimes pētījuma rezultātā, arī izstādē bija vērojams plašs velosipēdu piedāvājums. 

 

Mūs sajūsmināja Simple Bike Store unikālais un visās nozīmēs spīdošais velosipēdu piedāvājums no zīmola Pure Fix Cycles, kas piedāvā velosipēdus ar naktī spīdošu krāsojumu, kas uzlādējas no saules gaismas un , kā uzzinājam, spēj spīdēt aptuveni 2 stundas. Iespējams viens no fantastiskākajiem izstāžu plusiem ir izvēlētie zīmolu pārstāvji( puisis no Simple Bike Store pats spīdēja) un iespēja izmēģināt braucamos pilnīgai realitātes apziņai.

 

Pirmoreiz izmēģinot pilsētas modes tendenci – fiksīti jeb velosipēdu ar vienu ātrumu, arī mums izdevās nodejot Flip Flop rumbu, pat man brauciens kleitā nesagādāja ne mazākās problēmas. Ķīpsalā aktivitāti neapslāpēt!

 

Dizainu, kvalitāti un ērtības mīlošajiem sajūsmas spiedzienus noteikti izraisīja „LGV Bikes” jeb oficiālā "Moustache Bikes" pārstāvja stends, vilinot entuziastus ne tikai ar ekskluzīvu dizainu, hipsterīgiem nosaukumiem, bet arī ar Francija ražotu elektrovelosipēdu kvalitāti. Labā ziņa – nevienam no ģimenes nebūs jākonkurē, jo balansa ritenīši pieejami jau no 18 mēnešu vecuma.

 

 

Lielu prieku sagādāja federāciju stendi

 

VINDSĒRFINGS

 

Vai zinājāt, ka ar vindsērfinga apmācības Latvijā iespējams apmeklēt jau no 9 gadu vecuma?  Piedzīvojumi ar ūdeni un vēju ir atpūtas un sporta apvienojums, kas sen jau vairs nav tikai Havaju salu simbols. Arī šajā sporta veidā Latvija parāda klasi Eiropā, sākot ar 14 gadīgo vindsērfinga sportisti Aleksandru Kaupu, kas 2014. gadā Pasaules čempionātā Francijā ieguva 4. vietu U15 un turpinot ar 38 gadus veco Jāni Preisu – divkārtēju pasaules čempionu ziemas vindsērfingā un Nr.1 Pasaules rangā Formula klasē kopš 2014. gada.

 

 

Ir interese redzēt, kas ir profesionāls sports, kas neprasa milzu investīcijas? No 25. jūlija līdz 1. augustam tepat Liepāja norisināsies Eiropas Čempionāts vindsērfingā "Techno 293" klasē, kas ir lielākā vindsērfinga klase pasaulē  un Baltic Cup priekšsacīkstes.

 

GOLFS

 

Latvijas Golfa federācija, iespējams pateicoties vadības maiņai, golfu Latvijā sāk veidot arvien cilvēkam tuvāku un draudzīgāku, kopīgi informējot par visiem 13 Latvijā pieejamajiem publiskajiem golfa laukumiem. Plāns lauzt stereotipus par golfu kā dārgu sporta veidu, kas domāts tikai konkrētai cilvēku grupai, sāk strādat arī Latvijā- to spēlē gan ģimenes, gan draugi, iesaistoties pat mazajiem 3 gadniekiem. Netici? Šī gada 9. maijā norisināsies Vislatvijas golfa diena, kad visos Latvijas golfa laukumus jebkurš interesents BEZMAKSAS varēs izmēgināt savas spējas.

   

 

 

 

 

 

Latvijas Biatlona federācijas goda viesis vadošais Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs bija uz izķeršanu, arī maratonisti Jeļenu Prokopčuku apmācot pareizas šaušanas tehnikas paraugdemonstrējumos.

 

Latvijas Triatlona federācija pulcēja interesentus ar iespēju izmēģināt triatlona sacīkšu komponentes - skriešanu, braukšanu ar velosipēdu un peldēšanu- šoreiz gan tikai trenažierī.

 

 

 

 

Funkcionālā fitnesa sacensības - Battle of Riga

 

Cita veida peldēšana kā viena no disciplīnām bija vērojama pirmajās divu dienu funkcionālā fitnesa sacensībās Baltijā – „Battle of Riga 2015”, kas pulcēja vairāk nekā 50 spēcīgus atlētus no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Itālijas, Zviedrijas, Dānijas un Vācijas. 

 

 

CrossFit gaisotni izdevās izbaudīt visiem, ne tikai dalībniekiem, kas kā vienota komanda viens otru atbalstīja, bet arī skatītājiem ovācijām sitot augstu vilni. Sporta veids, kas apvieno olimpisko svarcelšanu, vingrošanu, kā arī izturības treniņus, ar mērķi padarīt cilvēku funkcionāli attīstītu, ne tikai izkopt ārējo izskatu, tiešām pierādīja, ka ar to var nodarboties jebkurš indivīds, arī Anna un Jēkabs no FitnesaMentors.lv komandas pirmo reiz izmēgināja mini-Crossfit sacensības.

     

 

Prieks arī par Uldi Upenieku, kas iedvesmoja mūs ielu vingrošanas sezonas atklāšanā, un arī šajās sacensībās saņēma simpātiju balvu.

GFITNESS - EKIPĒJUMA BURVJI

 

CrossFit nebija vienīgais izmēģināšanas objekts. Gfitness piedāvatais trenažieru klāsts patīkami pārsteidza. Izmēginājam gan īpašo slēpošanas trenažieri, kas īpaši pagarina vingrojuma izpildes soli, pielīdzinot reālajai dzīvei, gan Stepper trenežiera modifikācija ar īstu kāpņu stimulēšanu.

 

 

 

 

Sajūsmu izraisīja pašlaik tikai vienā Latvijas sporta klubā pieejamais ūdens tehnoloģiju trenažieris, kas ļauj svaru pielāgot ar fizikas likumu palīdzību un papildus saudzīgajam treniņu režīmam sniedz arī relaksējošu audio efektu.

  

 

At to mūsu pirm-atklājumu skaits Ķīpsalas izstāžu Hallēs nebeidzās. Pateicoties Andrim no Gfitness spēram pirmos soļus TRX apguvē(īstu treniņa apskatu apsolamies atrādit pavasara sezonā).

 

Taču viens ir skaidrs – 200 Eiro vērta piekares sistēma ir universāls veids kā uzturēt sevi formā un lieliski ir adaptējams gan grupu treniņiem, gan privātai lietošanai mājās un laukā jebkurai sagatavotībai, jo  slodzes intensitāte ir viegli regulējama.

 

 

Izstādes "Atpūta un Sports" rīkotājiem sacensību gars noteikti nav svešs, jo tās laikā norisinājās aŗī starptautiskās sacensībās bolderingā "Riga Open 2015". Boulderings ir viens no klinšu kāpšanas paveidiem, kurā kāpšana notiek tikai un vienīgi ķeroties pie dažādiem mazākiem akmeņiem un gropēm, kas atrodamas uz lielajiem bluķiem. Svarīgi, ka kāpšana notiek bez jebkādā veida stiprinājumiem un palīdzības, tāpēc aŗī sacensību laikā pārliecinājāmies, ka pacelties augstāk par zemi var būt diezgan neiespējami, vēl vairāk - sacensību dalībniekiem nav iespējas noskatīties tehniku, jo vienam kāpējam esot distancē, citi nevar skatīties. Maršruti parasti ir 3 līdz 5 metri.

 

 

VESELĪGIE UZŅĒMĒJI

 

Īpašs lepnums par uzņēmējiem, kas dara pasauli labāku. Par tādiem noteikti var saukt Element Fitness( elementfitness.eu), treniņu sistēmu ražotāj-uzņēmums no Daugavpils, kas nodrošina plašas funkcionalitātes kvalitatīvu spēka rāmju, cross-treniņu rāmju un ielas trenažieru ražošanu, veidojot radošu sportotāju ar neierobežotām treniņu iespējām. Pieaugot funkcionālā fitnesa interesentu pulkam un ielu vingrošanas popularitātei Element Fitness ir īstajā vietā un motivē sportot ne tikai profesionāļus, bet viņu sistēmas ir piemērotas arī cilvēkiem ar zemu fizisko sagatavotību. Pavisam drīz tiks uzstādīts jauns āra trenažieru laukums Ozolniekos, viņu darbi šobrīd skatāmi Rīgā, Daugavpilī un Lietuvā.

  

 

GARŠA UN VĒRTĪBA

 

Sports bez pareiza uztura ir kā muskulis bez reljefa. Un kas gan var būt labāks kā dabiska proteīna rezervju palielināšana. Kā? Ar Nuteko zemesriekstu sviestu, kas savu vērtību iekarojis daudzu Latvijas atlētu un veselīga dzīvesveida entuziastu vidū un turpina lauzt stereotipus par to, ka salds un garšīgs var būt arī veselīgs. Gints Valdmanis bez divām Nuteko burciņām dienā neiztiek, arī mūs tas nepārsteidz, jo šonedēļ arī mēs esam pievienojušies Nuteko gardēžu pulkam, uzsākot Nuteko fitnesa progresa pētījumu (vērtīguma apskats drīzumā). Tā jau ir :

 

 

 

 

„Ēdot zemesriekstu sviestu,

viss ritēs kā pa sviestu!”

 

 

Ķīpsalas aktīvās atpūtas izstāžu veiksmīgā apvienošana sniegusi svarīgu mācību: Visiem aktīvajiem jāturas kopā un tad veselīgs dzīvesveids būs pieejams un izprotams ikvienam!

 

Tiekamies nākamgad!

 

 

 

 

Novērtē, ļauj mums pilnveidoties

0 Komentāri

Izsaki savu viedokli!

Lūdzu autorizējies, lai pievienotu komentāru!


Autorizēties
Pēdējie tweeti
  • @FitnesaMentors: Kamēr putniņi sāk čivināt par pavasari, mēs - par aktīvu pavasari. Tagad un turpmāk par to, lai #TrenējiesGudri http://t.co/s39m1IkcUv
    04 Feb
Kontakti
  • Adrese: Rīga, Valguma iela 21
  • Tālrunis: 26336345
  • E-pasts: sadarbiba@fitnesamentors.lv
  • Darba laiks: 9:00 - 19:00
Sadarbība

Uzņēmumiem

Pašvaldībām  

Speciālistiem  

Treneriem

Profesionāļiem

Entuziastiem   

Vēlos sazināties

Piesakies jaunumiem (rakstīsim reti un saturīgi)

Par
FitnesaMentors.lv ir interaktīvs portāls ar mērķi uzlabot fitnesa industrijas pakalpojumu kvalitāti.
©2015-2016 Visas tiesības pieder fitnesamentors.lv Seko mums