Latvija - Ielu vingrošanas lielvalsts /atklāj sezonu/

Pasākumi

Iesaisties, novērtē šo rakstu!

Latvieši var, to jau atkal pierāda mūsu zemes sporta pārstāvji – Ielu vingrotāji. Ir pamats lepoties ne tikai ar ielu vingrošanas sezonas atklāšanas sacensību izdošanos šodien, pirmajā pavasara dienā, bet arī ar faktu, ka Pasaules ielu vingrošanas federācija ir dibināta un tiek vadīta no Latvijas.

 

Pasaules ielu vingrošanas federācija ir vienīgā Latvijā radīta šāda mēroga organizācija, kas globāli attīsta jaunu sporta veidu – ielu vingrošanu. Ielu vingrošanas sporta biedrības un Pasaules ielu vingrošanas federācijas vadītājs Māris Šlēziņš ir spēcīgs līderis, kas spēj vienot jebkuru, pat mums pirmo reizi apmeklējot Ielu vingrotāju pasākumu izdevās sajust cik vienoti ir visi vingrotāji, lielākā daļa viens otru pazīst un uzrunā vārdā, šeit atrašanās vietai nav nozīmes - Ielu vingrošanas kustība attīstās visā Latvijā un Pasaulē. Šo sacensību līderis visās kategorijās - šoreiz saldinieks- Uldis Upenieks, sacensību laikā nodēvēts par „mašīnu.”

 

Ieskats 21. marta sacensībās no Theraivo@Youtube

 

 

Ielu vingrošanas sezonas atklāšanas sacensībās dalībniekiem bija iespēja piedalīties 3 disciplīnās:

 • Spēka četrcīņā – kurā noteiktā laika posmā bija jāizpilda atspiešanās no grīdas, squat jeb pietupieni, atspiešanās uz  līdztekām un pievilkšanās pie stieņa.
 • „Push-up king” sacensības puišiem no Reebok, kuras bija mūsu lielākais apbrīnas objekts, jo tās norisinājās ārā ( šīs dienas laika apstākļi stindzināja) un to laikā sacensību dalībnieki nevis vienkārši izpildīja piepumpēšanās vingrojumus, bet to darīja viens pēc otra pa apli, izpildot vienu piepumpējienu un parējo laiku statiski turoties uz rokām. Cīņa par uzvaru norisinājās aptuveni 16 minūtes.
 •  „Burpee” sacensības puišiem un meitenēm- šī disciplīna ielu vingrošanas sacensībās tika iekļauta pirmo reizi. ( Burpee tehniskais izpildījums šeit gan mazliet atšķiras no Crossfit)
 • Ielu vingrošanas „Free style” sacensības puišiem, kuru demonstrējumi izraisīja vislielākās ovācijas no skatītāju puses. Dalībniekus vērtēja pēc pasaules ielu vingrotāju atzītajiem  noteikumiem  3 kategorijās:
 • statiskie elementi- nofiksējot ķermeni vienā grūtā pozicijā (Piem. cilvēkkarodziņā);
 • dinamiskie elementi- lēcieni, eksplozīvi elementi, pārlecieni ;
 • kombinacijas – tas, kā savā starpā tiek kombinēti šie elementi.

                                                                                

Sacensībās savā starpā cīnījās ne tikai treniņu biedri, bet arī treneri ar saviem skolēniem, brāļi. Jaunākā dalībniece Burpee sacensībās bija 16 gadus jauna meitene, turpretī Freestylā savus spēkus pierādīja  vīrietis 37 gadu vecumā.

 

# Intervija ar uzvarētāju

Intervējām absolūto līderi visās kategorijās (izņemot Freestyle) Uldi Upenieku un viņa cīņu biedru un treneri - brāli Klāvu Upenieku.  Par uzvaru, treniņiem un mērķiem.

Ulda Upenieka uzvara nebija nejaušība, bet gan smags darbs un precīza tehnika.

 

-Kas ir panākumu atslēga?

 

„Trenējos 4 gadus, 3 gadus ielu vingrošanā, pirms gada pārgāju uz Crossfit, domāju tā arī ir atslēga, CrossFit man dod izturību un spēku. Trenējos Saldū, zālītē, brīvdienās dodos uz Crossfit Teika, Pārdaugavā."

 

Uldis Upenieks uz katru treniņu sastāda pats sev treniņa plānu,

kas ir nopietns mājas darbs, lai gūtu panākumus treniņa procesā.

Pirms sacensībām viņā var redzēt pilnīgu mieru, gatavību izpildīt uzdevumu, tas viss norāda uz ļoti labām koncentrēšanās spējām.

 

 

 

Ulda Treniņu režīms:

5 x nedēļā 2 stundas

Brīvajās dienās nodarbojos ar aktīvo atpūtu - slidošanu, peldēšanu.

 

Uzturam, protams, pievēršu uzmanību. Neēdu čipšus, konfektes. Kalorijas neskaitu, bet skatos, lai man pietiek uzturvielas. Olbaltumvielas uzņemu līdz 100 g dienā.

 

Svars: 72-73 kg

Vecums: 17

 

-Vai plānoji uzvarēt šodien?

 

"Pagājušogad arī bija līdzīgi rezultāti un uzvara, šogad gribēju pārbaudīt līmeni. Uzrādu tik labus rezultātus dažādās kategorijās, jo CrossFit man dod izturību. Treniņa procesā iekļauta svarcelšana, ielu vingrošana, skriešana, airēšana, peldēšana, tāpēc esmu attīstīts vispusīgi."

 

Uz jautājumu, kā šodien gāja, atbilde pozitīva  - "Push-up sacensībās bija vieglāk nekā iepriekš domāju. Ventspilī varēju izpildīt uzdevumu 30 minūtes, šeit bija 16 minūtes."

 

„Tehniku iemācos no interneta, palīdz arī treneri no Crossfit Teika. Pagājušogad visu vasaru notrennējos CrossFit Teika, tur iemācījos tehniku. Kad pats trenējos, tad apskaidroju elementu blakus esošajam, lai apskata pareizu izpildījumu, vai nofilmēju un mājās analizēju, kā labāk darīšu nākamajā treniņā. Crossfitā nav spoguļu, viss jādara uz laiku. „

 

#Brāļu spēks

„Ar brāli sākām trenēties vienā laikā, bet brālim sports vairāk ir veselībai, jo lielu daļu laika aizņem darbs. Kopā trenējamies jau no bērnības - bija stienis mājās un ar to pietika. (Šobrīd Uldim maksimālais pievilkšanās reižu skaits - 35, bez palīdzības)."

 Brālis Klāvs Uldim ir kā treneris, palīdz pie vingrojumu tehniskā izpildījuma, acīmredzot, ļoti labi.

Ikdienā Uldis mācās Saldus vidusskolā, Brālis - Saldus profesionālajā vidusskolā par Ceļu būvtehniķi.

Ja esat Saldū un Jums vajadzīgs spēks, noteikti uzmeklējiet brāļus Upeniekus.

 

 

#Mērķi lielākoties saistīti ar CrossFit kustību

 

„Tagad piedalos Crossfit open sacensībās, kas norisinās visā pasaulē, var redzēt, kurā vietā atrodies. Galvenais uzdevums- jānofilmē 5 workoutus vai jāveic tie zālē pie tiesneša.

Šobrīd, pēc 3 Workoutiem, Eiropā esmu 11. vietā, pasaulē - 75. Man mērķis ir tikt uz Regionals jeb Eiropas sacensībām, tur piedalās paši labākie. Lielākais mērķis nākotnē - piedalīties CrossFit spēlēs.

1.līmeņa sertifikātu šobrīd Latvijā nemaz nevar iegūt, to var Somijā , Zviedrijā, Spānijā, Vācijā, uz to arī tiecos, lai pēc pāris gadiem iegūtu.”

 

#Lieli mērķi, lieli pasākumi, pasaules atpazīstamība            

 

Pasaules ielu vingrošanas federācijas vadītājs Māris Šlēziņš ieskicē tuvākos notikumus:

 

„6. jūnijā - uz Origo Summer stage skatuves specīgākais freestyle dalībnieks sieviešu/vīriešu kategorijās sacentīsies par iespēju pāstavēt Latviju Pasaules ielu vingrošanas festivālā Maskavā - 24.- 25. jūnijā. Tā būs iespēja 80 valstu konkurencē cīnīties par pasaules čempiona titulu.

Četri spēcīgākie no Latvijas čempiona freestyle kategorijās iegūs iespēju piedalīties Pasaules kausa Freestyle čempionātā Jūrmalā – 13. jūnijā. Šeit sastapsiet 25 dalībniekus no vairāk nekā 15. valstīm, tai skaitā ļoti daudzas pasaules vingrošanas zvaigznes ir piekritušas braukt uz Latvijas posmu.

Divi spēcīgakie no šī posma brauks uz Pasaules kausa fināla sacensībam. Tā ir pietiekami liela  iespēja vietējiem puišiem pierādīt sevi pasaulē un gūt pieredzi.”

 

#Es zinu Tu to vari

 

„Ļoti ceram, ka tiks atbalstīts projekts: Es zinu, Tu to vari! Un tad mēs 50 Latvijas pilsētās izveidosim Ielu vingrošanas sacensības, atlasīsim spēcīgākos, kas dosies uz  īpašām fināla sacensībām Rīgā, kurām plānojam vērtīgu balvu.

Papildus festivāliem vasaras garumā, 1 reizi Ielu vingrošanas vēsturē katram no mums būs iespēja piedalīties Pasaules ielu vingrošanas spēka kategorijā.  Jūs to varēsiet darīt neizejot no sava laukuma, mājam/ zāles. Viss, kas nepieciešams- nofilmēt savu video setu, atbilstoši noteikumiem, izpildot kombināciju uz laiku. Par nepareizu izpildi - soda sekundes, tāpēc tiesāšana būs stingra.

Visas pasaules ielu vingrotāji būs aicināti ievietot savus video un pacīnīties par iespēju nokļūt fināla sacensības, ko mēs rīkosim Kirasao salā(Karību salu masīvā). Tās būs sacensības spēcīgākajiem - 50 sievietes un  50 vīrieši saņems iespēju tajās iekļūt. Sākat gatavoties un trenējaties nopietni. Tagad ne tikai freestyle kategorijas pātrstāvjiem būs iespēja tikt tālāk un sevi padarīt par zvaigzni, bet arī spēka sacensību dalībniekiem.

Tas ir liels jaunums, mēs pie tā ļoti intensīvi strādājām.

 

"Pasaules ielu vingrošanas federācija tika izveidota Latvijā, mēs paši esam viņas dibinātāji, mēs veidojam ielu vingrošanas čempionātu Maskavā un pasaules kausa posmus ielu vingrošanā.  To visu mēs darām paši un šis centrs ir Latvija. „

 

 

 

Visi ielu vingrošanas sporta biedrības pasākumi ir bezmaksas, tieši tāpēc attaisnojumu nebūt aktīvam nav!

 

 

Nezini, kas ir ielu vingrošana, īstais laiks uzzināt, ar ko lepoties un kur vingrot:

 

www.ieluvingrosana.lv

www.wswcf.org

!

Sacensību laikā redzēju ļoti daudz spēcīgu dalībnieku un tas priecē.  Neliela negatīva iezīme, ko ievēroju, daudziem dalībniekiem ir apaļā mugura, tas ir pleci un galva vērsta uz priekšu. Vajadzētu piestrādāt pie tehnikas, vingrojumu laikā domāt par plecu joslas muskuļiem. Es saprotu, ka, ja galva ir vairāk izvērsta uz priekšu, Jūs ātrāk sasniegsiet stieni, pievelkoties pie stieņa. Tomēr izpildot  vingrojumu ieslēdzot plecu joslas muskuļus, tai skaitā trapeces, kustība būs vēl spēcīgāka. Es iesaku vismaz treniņa procesā pievelkoties pie stieņa, atvilkt plecus atpakaļ. Izpildot pārējos vingrojumus (līdztekas, atspiešanās...) ieņemt pareizu plecu stāvokli. Apaļā mugura ir ne tikai vizuāls defekts, bet arī var novest pie nepatīkamām plecu traumām, kuru rezultātā būsiet spiesti pārtraukt treniņa procesu uz ilgu laiku.
Novēlu, vairāk spēcīgu dalībnieku un mazāk traumu! Spēks nāk ar treniņiem.

Anna Gruzinska
Oskars Štāls

FitnesaMentors.lv dibinātājs, treneris un veselīga dzīvesveida virzītājspēks

Anna Gruzinska

Anna Gruzinska

#ProudLatvian

Novērtē, ļauj mums pilnveidoties

0 Komentāri

Izsaki savu viedokli!

Lūdzu autorizējies, lai pievienotu komentāru!


Autorizēties
Pēdējie tweeti
 • @FitnesaMentors: Kamēr putniņi sāk čivināt par pavasari, mēs - par aktīvu pavasari. Tagad un turpmāk par to, lai #TrenējiesGudri http://t.co/s39m1IkcUv
  04 Feb
Kontakti
 • Adrese: Rīga, Valguma iela 21
 • Tālrunis: 26336345
 • E-pasts: sadarbiba@fitnesamentors.lv
 • Darba laiks: 9:00 - 19:00
Sadarbība

Uzņēmumiem

Pašvaldībām  

Speciālistiem  

Treneriem

Profesionāļiem

Entuziastiem   

Vēlos sazināties

Piesakies jaunumiem (rakstīsim reti un saturīgi)

Par
FitnesaMentors.lv ir interaktīvs portāls ar mērķi uzlabot fitnesa industrijas pakalpojumu kvalitāti.
©2015-2016 Visas tiesības pieder fitnesamentors.lv Seko mums