Ceļš uz panākumiem - SPORTS / UZTURS / ATPŪTA

Psiholoģija

Iesaisties, novērtē šo rakstu!

Tas nav noslēpums, ka panākumu atslēga sportisko mērķu sasniegšanai ir trīs vajadzības – fiziskā slodze, uzturs, atpūta. Izvirzot mērķus mainās sadalījums starp šīm trim vajadzībām.

 

 

 

Šāds sadalījums ne tikai sekmē muskuļu masas palielināšanu, bet arī citu fizisko īpašību vienmērīgu attīstību.  Tas nodrošina patstāvīgu izaugsmi. Bez fiziskas slodzes uzturam un atpūtai nav nozīmes. Tāpat, lai muskuļi atjaunotos, kļūtu spēcīgāki un lielāki, tiem bez fiziskas slodzes ir nepieciešams labs uzturs un atpūta. Fiziskās slodzes biežums un ilgums ir atkarīgs no tā, cik ātri atjaunojies. Starp šīm trim vajadzībām ir jāievēro mijiedarbība. Ja vēlaties labākus, ātrākus rezultātus, tās visas jāpalielina vienmērīgi.

 

 

Samazinot tauku slāni galvenais nosacījums  ir sekot līdzi savam uzturam, skaitīt kalorijas un ierobežot savu ēstgribu. Nedrīkst arī aizmirst par fizisko slodzi, kas paātrinās vielmaiņu un palīdzēs saglabāt labi trenēto augumu (muskuļu masu). Atpūta arī jāievēro, bet tai uzmanība tiek pievērsta nedaudz mazāk - guļot ir grūti tievākam palikt.

 

 

  • Palielinot spēku galvenais ir pareizs trenēšanās režīms, pareizi izvēlēta slodze, sevis izpēte - vai esat atjaunojies no iepriekšējā treniņa. Jūs nevariet trenēties pēc viena konkrēta treniņa plāna, tas ir regulāri jāpielāgo.
  • Atpūta ir neatņemama sastāvdaļa, lai atjaunotos pēc  treniņa.
  • Par uzturu ir mazāk jāsatraucas, galvenais ir ēst, uzņemt pietiekami daudz uzturvielu, bet ja tas būs pa daudz, par to nav jāuztraucas, ja nu vienīgi gatavojieties startēt sacensībās, kurās ir svara kategorijas.

***

 

 

*

Viss, ko gribu pateikt ir tas, ka darot tikai vienu lietu - trenējoties smagi vai arī ievērojot striktu diētu ir ļoti grūti panākt labus rezultātus un tas prasīs ilgu laiku.

 

Ja gribat kaut ko sasniegt, tad ir jāapzinās,

cik daudz esat gatavs darīt.

 

Ievērojot proporcijas, Jūs sasniegsiet rezultātu daudz ātrāk, nav tā ka šie procenti ir precīzi, bet tie ir, lai radītu priekšstatu, kam jāpievērš lielāka uzmanība ceļā uz mērķi.

 

 

Kad uzsākat trenēties Jūsu aplis ir mazs un tad tas visu laiku pieaug, rīkojoties visu laiku gudri, tas augs un augs, līdz kaut kādām robežām, un lai tās pārsniegtu būs jārīkojas vēl gudrāk, tāpēc ir svarīgi sevi izglītot procesa laikā. Katram ir savs aplis ko viņš var sasniegt, bet cik no mums to sasniedz?

 

Oskars Štāls

Oskars Štāls

Sertificēts fitnesa treneris un veselīga dzīvesveida virzītājspēks

Novērtē, ļauj mums pilnveidoties

0 Komentāri

Izsaki savu viedokli!

Lūdzu autorizējies, lai pievienotu komentāru!


Autorizēties
Pēdējie tweeti
  • @FitnesaMentors: Kamēr putniņi sāk čivināt par pavasari, mēs - par aktīvu pavasari. Tagad un turpmāk par to, lai #TrenējiesGudri http://t.co/s39m1IkcUv
    04 Feb
Kontakti
  • Adrese: Rīga, Valguma iela 21
  • Tālrunis: 26336345
  • E-pasts: sadarbiba@fitnesamentors.lv
  • Darba laiks: 9:00 - 19:00
Sadarbība

Uzņēmumiem

Pašvaldībām  

Speciālistiem  

Treneriem

Profesionāļiem

Entuziastiem   

Vēlos sazināties

Piesakies jaunumiem (rakstīsim reti un saturīgi)

Par
FitnesaMentors.lv ir interaktīvs portāls ar mērķi uzlabot fitnesa industrijas pakalpojumu kvalitāti.
©2015-2016 Visas tiesības pieder fitnesamentors.lv Seko mums